Otel tekstili ürünleri, otelinizin kalitesini gösteren en önemli ürünlerden bir tanesidir. Unutulmamalıdır ki müşterileriniz otelinizde konaklaması sırasında kendini rahat edebileceği yegane yer yatak odasıdır ve burada konfor bulmak isteyecektir. Bu sebeple yatak odası ürünleri seçimi büyük önem kazanmaktadır.

Peki doğru seçimi nasıl yapabilirsiniz?

Öncelikle otelinizin kalitesi göz önünde bulundurarak en doğru tercihi yapmalısınız.

Misafirleriniz otelinize rahatlamak, stres atmak, tatil yapmak gibi nedenlerle geliyorsa kullanacağınız malzemelerin kalitesinden kaçmak sadece müşterilerinizin olumsuz düşünmesine sebep olmayacak, bir sonraki konaklama tercihinde firmanızı tercih etmeyecek, hatta yakınlarına tanıdıklarına tavsiye etmeyecektir. Bu sebeple 62 tel/cm2 ve üzeri kalitelerdeki kumaşlardan üretilmiş nevresim çarşaf ve yastık kılıfları tercih edilmelidir. 

Konforlu bir yatak ile rahat ve hafif bir yorgan ya da pike misafirlerinizin rahat uyku uyuması ve dinlenmiş bir şekilde uyanması için yeterli kaliteyi sağlamış olacaktır.

Misafirleriniz otelinizi sadece konaklamak ve uyumak için tercih ediyorlarsa, pansiyon yada çok küçük bir butik otel iseniz bu durumda tercih etmeniz gereken ürünler 57 tel/cm2 ya da 62 tel/cm2 ürünler olabilir. Fiyat olarak çok daha uygun olan bu ürünler müşterilerinizin rahat bir uyku uyumalarına yetecek kalitede olacaktır. Ancak unutulmamalıdır ki tel sayısı düşük olan ürünler zamanla daha fazla yıpranacak ve sertleşecektir. Bu da firmanızın yakın zamanda tekrar otel tekstili ürünleri alımına zemin hazırlayacaktır.

Çok lüks otellerde ise kullanılan otel tekstili grubu ürünlerin 83 tel/cm2 ve üzeri kalitede ürünlerin tercih edilmesi çok önemlidir. Bu ürünler hem kalitenizi yansıtacak hem de misafirlerinize aşırı konforlu bir ortamda uyumalarına vesile olacaktır.

Banyo tekstili malzemelerinin seçimi için tıklayınız,

Kumaş kalitelerini için tıklayınız,